Pożyczki pozabankowe

Każdego roku rynek pożyczek pozabankowych w Polsce przyciąga tysiące nowych klientów. Jedni z nich traktują tak zwane chwilówki jako szybki sposób, aby podreperować domowe finanse, a inni upatrują w nich możliwość uzyskania wsparcia finansowego, gdy banki odmawiają im udzielenia kredytu gotówkowego.
Warto więc zaznaczyć, że pożyczki pozabankowe mają swoje dobre i złe strony. Aby mądrze z nich korzystać, trzeba się więc zapoznać zarówno z ich zaletami, jak i wadami.
Jakie są plusy?
Największą zaletą tak zwanych chwilówek jest szybkość przelewania pieniędzy na konto pożyczkobiorcy. Zwykle firma pożyczkowa gwarantuje, że zostaną one przesłane w ciągu kilkunastu minut bądź maksymalnie kilku godzin. Ponadto dużym udogodnieniem dla klientów jest mała liczba formalności, które muszą spełnić. Zwykle ich liczba ogranicza się jedynie do wypełnienia krótkiego kwestionariusza i przesłania dowodu osobistego. Ponadto w instytucji pozabankowej wszyscy klienci są traktowani jednakowo, co oznacza, że pieniądze mogą otrzymać również bezrobotni czy dłużnicy widniejący w bazie BIK.
Jakie są minusy?
Największym minusem korzystania z pożyczek pozabankowych są ich wysokie koszty. Zaciągnięcie tego rodzaju zobowiązania często wiąże się z koniecznością spłaty odsetek wynoszących nawet kilkaset procent w skali roku. Ponadto niekorzystny jest również krótki okres ich spłaty, który zwykle wynosi jedynie 30 dni. Za wadę można również uznać fakt, że w ramach tej formy pomocy finansowej można uzyskać co najwyżej 3-5 tysięcy złotych.

Firma Dlaczego warto? Weź pożyczkę!
Konto Proste Zasady dla Obywateli Ukrainy - Getin Bank
  • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce
  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0zł za wydanie i prowadzenie karty debetowej
Weź pożyczkę!
Konto za Zero dla obcokrajowców - PKO Bank Polski
  • 0 zł za prowadzenie konta, (jeśli masz kartę wydaną do konta, w przeciwnym razie 6,90 zł/mieś)
  • 0 zł za kartę wydaną do konta (wystarczy dokonać płatności kartą bezgotówkowo na kwotę min. 300 zł rozliczonych w okresie, za który jest pobierana miesięczna opłata za kartę, w przeciwnym razie 6,90 zł/mies. Okres, za który jest pobierana opłata miesięczna za kartę uzależniony jest od daty wydania karty)
  • 0 zł za wypłaty gotówki z ponad 3000 bankomatów PKO Banku Polskiego
  • 0 zł za krajowe przelewy internetowe
Weź pożyczkę!