Pożyczki pozabankowe

Każdego roku rynek pożyczek pozabankowych w Polsce przyciąga tysiące nowych klientów. Jedni z nich traktują tak zwane chwilówki jako szybki sposób, aby podreperować domowe finanse, a inni upatrują w nich możliwość uzyskania wsparcia finansowego, gdy banki odmawiają im udzielenia kredytu gotówkowego.
Warto więc zaznaczyć, że pożyczki pozabankowe mają swoje dobre i złe strony. Aby mądrze z nich korzystać, trzeba się więc zapoznać zarówno z ich zaletami, jak i wadami.
Jakie są plusy?
Największą zaletą tak zwanych chwilówek jest szybkość przelewania pieniędzy na konto pożyczkobiorcy. Zwykle firma pożyczkowa gwarantuje, że zostaną one przesłane w ciągu kilkunastu minut bądź maksymalnie kilku godzin. Ponadto dużym udogodnieniem dla klientów jest mała liczba formalności, które muszą spełnić. Zwykle ich liczba ogranicza się jedynie do wypełnienia krótkiego kwestionariusza i przesłania dowodu osobistego. Ponadto w instytucji pozabankowej wszyscy klienci są traktowani jednakowo, co oznacza, że pieniądze mogą otrzymać również bezrobotni czy dłużnicy widniejący w bazie BIK.
Jakie są minusy?
Największym minusem korzystania z pożyczek pozabankowych są ich wysokie koszty. Zaciągnięcie tego rodzaju zobowiązania często wiąże się z koniecznością spłaty odsetek wynoszących nawet kilkaset procent w skali roku. Ponadto niekorzystny jest również krótki okres ich spłaty, który zwykle wynosi jedynie 30 dni. Za wadę można również uznać fakt, że w ramach tej formy pomocy finansowej można uzyskać co najwyżej 3-5 tysięcy złotych.

Firma Dlaczego warto? Weź pożyczkę!
Leasing lub wynajem samochodów - Carsmile
  • Carsmile to jedyna platforma online samochodów na abonament:
  • Wszystkie marki, modele i wersje wyposażenia zebrane w jednym miejscu dla łatwego porównania.
  • Carsmile oferuje leasing i najem długoterminowy samochodów nowych
  • Idealny program skierowany do Wydawców, których odbiorcy szukają dla siebie samochodu i jego finansowania
Weź pożyczkę!