Pożyczki ratalne

Mimo że rynek szybkich pożyczek pozabankowych stale się rozwija, wciąż rzadko można na nim znaleźć oferty finansowania w formie ratalnej. Większość tak zwanych chwilówek musi być bowiem spłacana w całości po upływie miesiąca, co oznacza, że klient musi oddać wszystkie pożyczone pieniądze wraz z należnymi odsetkami w jednej racie.
Początki zmian
Coraz większa liczba chętnych, by podreperować domowe finanse poprzez skorzystanie z pożyczki pozabankowej sprawia, że część firm próbuje wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i umożliwia im korzystanie z pożyczek ratalnych. Ich spłata jest co prawda rozłożona na niewielką liczbą rat, jednak jest to pierwszy krok w kierunku zmian korzystnych dla klientów. Nie muszą oni martwić się bowiem, że całą kwotę zadłużenia należy spłacić już po 30 czy 60 dniach. Spłata zobowiązania będzie bowiem mogła być rozłożona np. na 6 czy 12 miesięcy.
Raty co tydzień?
Korzystając z pożyczek ratalnych w instytucjach pozabankowych, należy też pamiętać, by upewnić się, co jaki okres przypadać będzie spłata kolejnej raty. Część placówek tego typu stosuje bowiem cotygodniowy okres spłaty, co w praktyce oznacza, że w miesiącu płaci się 4-5 rat zamiast jednej, jak ma to miejsce w przypadku banków.
Informacje o tym, co ile pobierana jest kolejna rata, zawarte są w umowie spisywanej z klientem bądź na stronie internetowej danej instytucji, gdy umowa o wypłacie wsparcia finansowego jest zawierana za pośrednictwem Internetu. Należy więc pamiętać, by zwrócić uwagę na ten parametr.

Firma Dlaczego warto? Weź pożyczkę!
Konto Proste Zasady dla Obywateli Ukrainy - Getin Bank
  • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce
  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0zł za wydanie i prowadzenie karty debetowej
Weź pożyczkę!
Konto za Zero dla obcokrajowców - PKO Bank Polski
  • 0 zł za prowadzenie konta, (jeśli masz kartę wydaną do konta, w przeciwnym razie 6,90 zł/mieś)
  • 0 zł za kartę wydaną do konta (wystarczy dokonać płatności kartą bezgotówkowo na kwotę min. 300 zł rozliczonych w okresie, za który jest pobierana miesięczna opłata za kartę, w przeciwnym razie 6,90 zł/mies. Okres, za który jest pobierana opłata miesięczna za kartę uzależniony jest od daty wydania karty)
  • 0 zł za wypłaty gotówki z ponad 3000 bankomatów PKO Banku Polskiego
  • 0 zł za krajowe przelewy internetowe
Weź pożyczkę!